Szociális félénkség
Ezek a gyerekek gyakran félnek attól, hogy az iskolában kritika éri őket, vagy hogy teljesítményüket rossznak ítélik. A csoportos összejövetelek, vagy az iskolai rendezvények is nagy félelemmel tölthetik el őket.
A szociális félénkség a gyerekek mindennapi életét számos területen korlátozhatja, és gyakran alacsony önértékeléssel jár együtt. Ezekben az esetekben fontos a gyermek társas helyzetekben mutatott önbizalmának fejlesztése. Az önbizalomhiány azt eredményezheti, hogy a gyermek úgy érzi, a többiek negatív módon ítélik meg őt, nem kedvelik, esetleg el fogják kerülni. A gyermek szorongása csökkenni fog, ha segítünk neki nagyobb magabiztosságot szerezni a társas érintkezések során. Ha figyelmet szentelünk gyermekünk kommunikációs, illetve szociális készségeinek fejlesztésére, gyermekünk jobban fogja kezelni a társas helyzeteket, és ez jó hatással lesz az önértékelésére is.
Ha gyermekénél a szociális félénkség jeleit tapasztalja, forduljon a Liv Duna Medical Center pszichológusához, Prontvai Virághoz.